Të Infektuar: 67.469

Të Shëruar: 58.919

Të Vdekur: 1.582

Gjyqtarët kosovarë, Jahja dhe Xhema u paraqitën në ndeshjen e Ligës Evropiane të hendbollit

9:31 | 24 Janar 2021

Gjyqtarët Kosovarë, Besfort Jahja dhe Sherif Xhema u paraqitën në Ligën Evropiane, përkatësisht ndeshjen ndërmjet MKS Perla Lubin dhe Nantes që u luajt në Poloni.

Ka vazhduar paraqitja e anëtarëve të FHK-së në ndeshje të garave evropiane. Të shtunën ndeshje evropiane drejtuan Besfort Jahja e Sherif Xhema.

Dy gjyqtarët e EHF-së nga Kosova ishin të deleguar në ndeshjen e luajtur në Lublin të Polonisë. Ata ishin deleguar në përballjen ndërmjet MKS Perla Lublin dhe skuadrës franceze, Nantes Atlantique Handball.

Ndeshja i takonte fazës grupore të Ligës Evropiane për hendbolliste.

Fitore me rezultat 31:26 ka shënuar skuadra franceze.

Gjyqtarët kosovarë janë të rregullt në gara evropiane. Delegime tjera priten për ta në vazhdim të edicionit./Lajmi.net/