Gjithçka që duhet të dini për fazën “Legends Stage” – aty ku do të garojë Bad News Eagles

Pas fitores së mbrëmshme ndaj MIBR, Bad News Eagles tashmë janë pjesë e fazës së ardhshme “Legends Stage” në turneun “PGL Antëerp 2022”.

Sport

13/05/2022 16:11

Meqë ndeshja e parë e tyre në këtë fazë do të luhet nesër, është me rëndësi të dihet se si do të zhvillohet dhe nga sa lojë do të jenë të garantuara për ekipet pjesëmarrëse.

Faza Legends e PGL Antwerp do të fillojë të shtunën, më 14 maj, transmeton lajmi.net.

Ashtu si faza Challengers, faza Legends do të ndjekë formatin zviceran dhe skuadrat do të luajnë fillimisht Bo1s, dhe vetëm ndeshjet kualifikuese/eliminuese do të jenë Bo3. 8 skuadrat më të mira nga Legends Stage do të kalojnë në play-off, i cili do të zhvillohet në Antwerps Sportpaleis nga 19 deri më 22 maj.

Të gjitha skuadrat që arritën në play-off në PGL Stockholm janë në garë për një goditje tjetër në një CSGO major, megjithëse disa me lista të ndryshëm. Natus Vincere do të kërkojë të mbrojë kurorën e tyre pas fitores së tyre në PGL Stokholm, por viti 2022 ka qenë më pak se ideal për ta pasi ata nuk kanë mundur të fitojnë asnjë turne këtë vit, duke humbur ndaj G2 në IEM Katowice 2022 dhe më pas ndaj FaZe Clan në ESL Pro League S15.

Rruga nuk do të jetë e lehtë pasi Natus Vincere përballet me G2, kundërshtarët e tyre nga finalja e PGL Stokholm, në ndeshjen e parë të Legends Stage. Edhe FaZe përballet me ENCE, në një përsëritje të finales së ESL Pro League S15, ndërsa Cloud9 përballet me të huajt në një përplasje të fuqisë së CIS./Lajmi.net/