Të Infektuar: 39.057

Të Shëruar: 24.427

Të Vdekur: 1.005

Gjilani kryen detyrën, Drenica triumfon ndaj Trepçës ’89

15:52 | 28 Tetor 2020

Gjilani ka shënuar fitore në shtëpinë e vet ndaj Besës së Pejës.

Gjilanasit morën tre pikë me fitore minimale.

Goli i vetëm u realizua nga Matheus, i cili realizoi autogol në fundin e pjesës së parë.

Skuadra e Gentjan Mezanit ngjitet në vendin e tretë me 16 pikë, ndërsa Besa mbetet e fundit me pesë pikë.

Ndërkaq, Drenica ka triumfuar përballë Trepçës ’89 me rezultat 2:1.

Të dyja ekipet ndajnë pozitat 7 dhe 8 me nga 11 pikë. /Lajmi.net/