Gjetan Keta kryen matjet zyrtare para duelit me Feigenbutz (VIDEO)

Boksieri shqiptar Mike Gjetan Keta ka bërë matjet zyrtare në prag të përballjes së nesërme kundër gjermanit Vincent Feigenbutz.

Sport

02/12/2016 23:58

Nga matjet e bëra sot boksieri shqiptar peshoi më shumë se rivalit i tij. Mike Gjetan Keta 75.8 kilogram, kurse kundërshtari i tij peshoi 74.9.

Ata nesër do të luftojnë në Karlsruhe për titullin vakant IBF Intercontinental.

Keta përballjen e nesërme e vlerëson si ndeshje me shumë përgjegjësi, por që i sjell edhe kënaqësi të madhe.

“Të luftoj kundër Feigenbutzit për mua është kënaqësi, por njëherësh edhe kënaqësi. Kënaqësi, pasi çdo bokser dëshiron meçe të tilla dhe përgjegjësi, dhe sepse unë e respektoj çdo kundërshtar dhe nuk e nënçmoj. Vetëm atëherë jeni në gjendje të jepni më të mirën”, është shprehur Keta.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.