Gjesti fantastik i Portos merr vëmendjen e të gjithëve

Kampionati i futbollit në Portugali është rikthyer, me Porton dhe Benfican që do të vazhdojnë garën për titull.

Sport

04/06/2020 09:52

Rikthimi i futbollit në fushë nuk doli të jetë gjëja më e mirë për Porton, që u mposht 2:1 nga Famalicao, shkruan lajmi.net.

Por, Porto u përkujdes të dërgojë një mesazh të madh në këtë ndeshje.

Sponsori i Portos, ‘Super Bock’, ka pranuar që t’i ndryshohet emri në fanellë në ‘Super Doc’ (Super doktorët), si shenj mirënjohje dhe respekti për gjithë stafin mjekësorë për punën e bërë gjatë kohës së pandemisë.

Një akt vërtetë mahnitës, si nga Porto ashtu edhe nga sponsori i tyre./Lajmi.net/