Gjenden dy valixhe me gjëra personale të gazetarit të vrarë në veturën e konsullatës saudite – Lajmi.net
Gjenden dy valixhe me gjëra personale të gazetarit të vrarë në veturën e konsullatës saudite
Autori: Lajmi.net Bota 18:39, 23 October 2018
Gjenden dy valixhe me gjëra personale të gazetarit të vrarë, drejtori i CIA-s në Turqi.

Forenzika saudite ka gjetur dy valixhe me gjëra personale të gazetarit të vrarë Jamal Khashoggi, në një veturë që i përket konsullatës saudite në Stamboll, transmeton lajmi.net.

Reuters raporton se një grup hetuesish sauditë dhe hetuesit turq ishin të pranishëm kur automjeti u kontrollua.

Ndërsa për AP, një zyrtar i paidentifikuar amerikan tha se drejtoresha e CIA-s, Gina Haspel ndodhet në Turqi për të hulumtuar për rastin e gazetarit saudit, kjo sepse nuk ishte e kënaqur me shpjegimin e Arabisë Saudite. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO