Giannis shkëlqen në fitoren e Bucks ndaj Blazzers

Giannis Antetokounmpo  ka arritur të shënojë plot 37 herë në fitoren e ekipit të tij, Milwaukkee Bucks ndaj Portland Trail Blazzers. Bucks triumfuan me rezultat 109 – 119 dhe ishte pikërisht Giannis ai që e bëri diferencën në këtë sfidë, transmeton lajmi.net. Antetokounmpo shënoi 16 nga 24 për të shkuar me shtatë kërcime dhe gjashtë…

Sport

22/11/2022 08:59

Giannis Antetokounmpo  ka arritur të shënojë plot 37 herë në fitoren e ekipit të tij, Milwaukkee Bucks ndaj Portland Trail Blazzers.

Bucks triumfuan me rezultat 109 – 119 dhe ishte pikërisht Giannis ai që e bëri diferencën në këtë sfidë, transmeton lajmi.net.

Antetokounmpo shënoi 16 nga 24 për të shkuar me shtatë kërcime dhe gjashtë asistime në 35 minuta.

Gardiani i Bucks, Jrue Holiday shënoi 13 nga 17 pikët e tij në çerekun e katërt, dhe Grayson Allen shtoi 17 pikë dhe tetë kërcime. Holiday kishte nëntë pikët e para të Milwaukee në këtë periudhë.

Anfernee Simons ndikoi në ritmin e Trail Blazers (10-7) me 29 pikë. Jusuf Nurkiç shtoi 16 pikë dhe 10 kërcime, por Portland humbi ndeshjen e tretë radhazi. /Lajmi.net/