Të Infektuar: 2991

Të Shëruar: 1644

Të Vdekur: 54

Gëzohen në stadium, festa e Partizanit për pak të kthehet në tragjedi

10:08 | 19 Gusht 2019

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Teksa po ktheheshin nga Elbasani drejt Tiranës, autobusi ku ata po udhëtonin ka marrë flakë, dhe tifozët janë detyruar që të dalin menjëherë nga mjeti.

Autobusi ka ndaluar në mes të rrugës, dhe për këtë arsye është bllokuar edhe rruga që të çon nga Elbasani në drejtim të Tiranës.

Në vendin e ngjarjes, kanë shkuar menjëherë forcat zjarrëfikse dhe autoambulancat për të dhënë ndihmën e parë.

Fatmirësisht, asnjë nga tifozët nuk ka qenë i lënduar rëndë nga ky incident.

Më poshtë video e siguruar nga Report TV. /Lajmi.net/