“George Clooneyt” mashtrues arrestohen në Tajlandë

8:33 | 17 Qershor 2019

Dy italianë që paraqiteshin në emër të aktorit George Clooney për të promovuar një biznes të modës janë arrestuar në Tajlandë.

Dy italianë të akuzuar për paraqitjen e rreme të aktorit amerikan George Clooney për të promovuar një biznes të modës janë arrestuar në Tajlandë pas viteve në arrati.

Francesco Galdelli, 58 vjeç dhe Vanja Goffi, 45 janë kërkuar për një njoftim të kuq të Interpolit që nga viti 2013, raporton “Bbc”, transmeton lajmi.net.

Ylli i Hollivudit paditi ata dhe në një gjyq në vitin 2010 në Itali dëshmoi kundër tyre, duke thënë se ata kishin përdorur me mashtrim emrin e tij.

Ata gjithashtu akuzohen për një sërë mashtrimesh dhe mashtrimesh të tjera në Itali.

Ata kishin ikur nga vendi i tyre në shtëpi për të shmangur arrestimin dhe ishin quajtur Bonnie dhe Clyde italiane pas çiftit legjendar të gangsterëve amerikanë. /Lajmi.net/