Gattuso kontaktohet nga skuadra e madhe italiane

Pak ditë pasi ka ndarë rrugët me Milanon, Gennaro Gattuso është kontaktuar nga një tjetër skuadër e madhe italiane.

Sport

01/06/2019 17:37

Lazio janë në bisedime me Gattuso për ta zëvendësuar Simone Inzaghin, shkruan ‘Sky Sport Italia’, transmeton lajmi.net.

41 vjeçari flitet se mund të kalojë edhe tek rivalët lokal të Lazios, Roma, por mundësitë më të mëdha janë që ai të kalojë tek ‘Biancoceleseti’.

Në 18 muajt e tij si trajner i Milanos, Gattuso regjistroi 40 fitore,22 barazime dhe 20 humbje në të gjitha kompeticionet.

Trajneri i Lazios, Inzaghi ka edhe një vit të mbetur në kontratën e tij me Lazion, por ka kërkuar kohë që të konsiderojë opsionet e tij, gjë që ka shtyrë skuadrën të shoh rrotull. /Lajmi.net/