Gati një vit nga vrasja e Ivanoviqit, familja e tij shpreson në zbardhjen e rastit – Lajmi.net
Gati një vit nga vrasja e Ivanoviqit, familja e tij shpreson në zbardhjen e rastit
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 19:39, 12 January 2019
Në prag të përvjetorit të varjes së Oliver Ivanoviqit, familjarët dhe miqtë e kanë kujtuar atë, por jo edhe bashkëshortja e tij, Milena.

Vëllai i Ivanoviqit, Miroslavi, tha se shpreson që vrasësit dhe urdhëruesit do të zbulohen.

“Që nga momenti i parë në kemi shpresë se që ekzekutuesit dhe urdhëruesit do të gjenden dhe se e gjithë historia do të zbulohet – deri tek të fundit që u bën pjesë dhe planifikuan ekzekutimin”.

Ai tha se familja pret vazhdimisht të zbulohet rasti, ndonëse nuk ka pasur asnjë rezultat konkret që nga vrasja e Ivanovqit, transmeton Klan Kosova.

Oliver Ivanoviq është vrarë më 16 janar të vitit të kaluar, para selisë së partisë së tij në Mitrovicën e Veriut.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO