Garë e “nxehtë” për golashënuesin më të mirë në Premierligë (FOTO)

Gara interesante po bëhet për golashënuesin më të mirë në Premierligë.

Sport

05/12/2016 21:42

Janë Diego Costa i Chelsea dhe Alexis Sanchez i Arsenalit, që prijnë me nga 11 gola të shënuara, dhe asnjërën nga penalltia.

Pas tyre vjen Sergio Aguero i Manchester Cityt me 10 gola.

Nga 8 gola kanë arritur të shënojnë Jerome Defoe i Sunderlandit, Eden Hazard i Chelsea dhe Zlatan Ibrahimovic i Manchester United.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.