Të Infektuar: 103.124

Të Shëruar: 89.648

Të Vdekur: 2.110

Gani Koci ftohet nga Gjykata Speciale

17:36 | 25 Shkurt 2021

Gani Koci, ish pjesëtarë i UÇK-së dhe ish deputet i PDK-së, ka njoftuar se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë për t’u paraqitur më 18 mars.

Njoftimi i plotë:

Te nderuar bashkëluftëtarë, miq, shokë e dashamirë,

Sapo mora Ftesën nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, të paraqitem në Hagë, me 18 mars 2021, në cilësinë e dëshmitarit.

Pavarësisht se në çfarë cilësie jam ftuar, unë do jem ai që isha në luftë dhe ai që jam sot, gjithmonë në mbrojtje të Luftës së dretjtë të Ushtrisë Çlirimtare./Lajmi.net/