Gani Geci: Adem Jashari s’ka qenë i rrezikshëm, por i pathyeshëm – Lajmi.net
Gani Geci: Adem Jashari s’ka qenë i rrezikshëm, por i pathyeshëm
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 21:45, 14 March 2019
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Gani Geci, ka folur për figurën e Adem Jasharit.

Geci ka thënë në T7, se Adem Jashari “ka qenë një personalitet”.

“Nuk ka qenë i rrezikshëm. Ka qenë personalitet i pathyeshëm”, është shprehur Geci.

“Lider e bën vetë dukja njeriun”, ka thënë Geci. Adem Jashari, ka thënë ai, kishte “pamje të liderit ushtarak, kryengritës”.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO