Gafa e klubit të Ligue 1: Harrojnë lojtarin në stadiumin mysafir në udhëtimin mbi 1 mijë kilometra

Sezoni i Ligue 1 Francez po i vjen fundi dhe lojtarët e Ajaccio nuk do ta kujtojnë mirë. Para disa javësh ata u ç’regjistruan edhe matematikisht nga liga dhe në turin e parafundit u mundën 3:0 në udhëtim te Lens. Pas debaklit ata janë nisur për në shtëpi, por as gafat nuk u ndalën me…

Sport

30/05/2023 08:55

Sezoni i Ligue 1 Francez po i vjen fundi dhe lojtarët e Ajaccio nuk do ta kujtojnë mirë.

Para disa javësh ata u ç’regjistruan edhe matematikisht nga liga dhe në turin e parafundit u mundën 3:0 në udhëtim te Lens.

Pas debaklit ata janë nisur për në shtëpi, por as gafat nuk u ndalën me kaq.

Jo shumë kohë pasi autobusi i tyre i klubit u largua nga stadiumi i Lens, sulmuesi 19-vjeçar Ben-Hamed Toure doli nga dhoma e zhveshjes dhe njoftoi gazetarët e mbledhur se kolegët e tij e kishin harruar.


Toure i kontaktoi ata me telefon dhe ata shpejt u kthyen për të, për fat, sepse vizita në Lens është një nga më të largëtat për Ajaccio, e cila është mbi 1300 kilometra në jug.

Ajaccio renditet në pozitën e parafundit në Ligue 1 me 23 pikë të grumbulluara./Lajmi.net/