Fytyra e re e Man Utd, Lingard premton se do ta sulmojnë Tottenhamin – Lajmi.net
Fytyra e re e Man Utd, Lingard premton se do ta sulmojnë Tottenhamin
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 11:47, 12 January 2019
Largimi i Jose Mourinhos nga posti i trajnerit të Manchester United duket se ka bërë që skuadra të fillojë të ndryshojë mentalitetin.

Ylli i United, Jesse Lingard, para ndeshjes me Tottenham ka bërë të ditur se do të futen në lojë për ta sulmuar kundërshtarin.

“Do të jetë shumë e vështirë, por me ecurinë që kemi aktualisht, jemi optimist” ka thënë Lingard për faqen zyrtare të Manchester United, transmeton lajmi.net.

“Kështu që do të shkojmë atje me qëllim për të fituar dhe të marrim tre pikët. Jemi në formë fenomenale kështu që do të ishte perfekte po të fitonim ndaj Tottenham” ka thënë tutje lojtari.

Që nga ardhja e Ole Gunnar Solskjaer në stolin e United, skuadra ka regjistruar vetëm fitore, mirëpo kjo do të jetë ndeshja e parë “serioze” për trajnerin norvegjez. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO