Futbollistët shqiptarë suksesin me Lausanne e festojnë me flamurin “kuqezi” dhe të Kosovës

Lavdrim Hajrullahu, Mërgim Qarri, Liridon Mulaj e Alban Ajdini suksesin historik me Lausanne-Ouchy e festojnë me flamur kombëtar dhe flamur të Kosovës. Lausanne-Ouchy për herë të parë do të garojë në Superligën e Zvicrës në futboll. Katërshja shqiptare përbën bazën e skuadrës. Lusanne mposhti 4 me 2 ekipin e Sionit në një ndeshje tejet interesante…

Sport

06/06/2023 23:25

Lavdrim Hajrullahu, Mërgim Qarri, Liridon Mulaj e Alban Ajdini suksesin historik me Lausanne-Ouchy e festojnë me flamur kombëtar dhe flamur të Kosovës.

Lausanne-Ouchy për herë të parë do të garojë në Superligën e Zvicrës në futboll. Katërshja shqiptare përbën bazën e skuadrës.

Lusanne mposhti 4 me 2 ekipin e Sionit në një ndeshje tejet interesante dhe me rezultat të përgjithshëm 6 me 2.

Madje gola në këtë takim shënuan edhe lojtarët shqiptarë, si Liridon Mulaj (2) dhe Alban Ajdini./Lajmi.net/