Futbolli para dhe pas Messit (Foto)

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ka thyer aq shumë rekorde gjatë karrierës së tij të deritashme sa që ka ndryshuar komplet pasqyrën e futbollit.

Sport

12/03/2015 15:28

Lionel Messi është gjeni i futbollit që ka thyer shumë rekorde gjatë karrierës së deritashme.

Në mesin e shumë ikonave, ylli argjentinas tejkaloi Temlo Zaran në renditjen e golashënuesve më të mirë në La Ligë, si dhe mposhti rekordin e Cristiano Ronaldos për më së tepërmi het-trika.

Për të parë listën e plotë, shikojeni mirë fotografinë e publikuar më poshtë.