Futbolli kosovar vazhdon të luhet në fusha të tmerrshme – Lajmi.net
Futbolli kosovar vazhdon të luhet në fusha të tmerrshme
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 12:27, 19 March 2018
Reshjet e mëdha të shiut dhe të borës kanë bërë që gjendja e terenit në stadiumin e Rahovecit të duket në gjendje të tmerrshme, shkruan Gazetasheshi.com.

Vetëm pak rreze të dielit kanë mjaftuar që lloçi i gjendur në këtë stadium të terej dhe të krijonte vështirësi të mëdha për futbollistët që të qarkullonin topin.

Kjo gjendje e fushës më së paku duhet ti ketë konvenuar FC KEK-ut, skuadër kjo e cila tradicionalisht zhvillon lojë të bukur dhe ka terene të mira sportive.

Sidoqoftë ndeshja u zhvillua dhe përfundoi 1-1:

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO