Fury e konfirmon marrëveshjen me Joshuan, ja kur priten të zhvillohen meçet

Pritja e gjatë për tifozët e boksit po shkon drejt fundit.

Sport

10/06/2020 17:16

Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë arritur marrëveshje për të zhvilluar dy meçe në vitin 2021.

Lajmi fillimisht u bë i ditur nga Edie Hearn, por tani këtë e ka konfirmuar edhe Tyson Fury.

Boksieri anglez përmes një video të publikuar në rrjetet sociale është shprehur i lumtur për marrëveshje, duke pritur dy luftëra të mëdha përballë Furyt, në vitin 2021.

Por, deri sa të vijë koha për meçet me Joshua, Fury fillimisht do të sfidojë për të tretën herë me Deontay Wilder.

Luftërat e vitit 2021 mes Joshua dhe Fury mund të na sjellin një kampion unifikues në peshat e rënda në boks./Lajmi.net/