Fundjavë e “nxehtë” në Bundesligë, Leverkuseni takohet me Bayern Munich

Fundjavë jashtëzakonisht interesante dhe shumë e rëndësishme në Bundesligën gjermane.

Sport

06/06/2020 08:14

Në elitën e futbollit gjerman janë planifikuar të zhvillohen ndeshjet e xhiros së 30-të, shkruan lajmi.net.

Ndeshja e parë e kësaj xhiro është zhvilluar ditën e premte, me Freiburgun që mposhti 1:0 Borussia Monchengladbach.

Ditën e shtunë, zhvillohen pesë ndeshje, dhe vëmendjen do të jetë në ‘BayArena’, me Bayer Leverkusen që pret Bayern Munich.

Ndeshje tjetër interesante do të jetë edhe ajo mes Borussia Dortmundit dhe Hertha Berlin, ndërsa Dusseldorf i Valon Berishës, takohet me Hoffenheim.

Ndeshjet e ditës së shtunë në Bundesligë: