Fundjava në ligat evropiane: Sot përballen Tottenham – Liverpool

Futbolli në ligat evropiane do të vijojë edhe këtë fundjavë me ndeshje interesante.

Sport

07/05/2022 08:16

Kur kanë mbetur edhe shumë pak xhiro deri në fund të kampionatit, ende nuk janë përcaktuar pozitat fikse të skuadrave në tabelë, e për rrjedhojë gara e ashpër ndërmjet skuadrave ende vazhdon.

Një përballje që pritet të jetë interesante është derbi në mes të Tottenham dhe Liverpool, i cili fillon në orën 20:45.

Të dyja skuadrat kanë objektiva të ndryshëm, por që për të dyja është e rëndësishme fitorja.

Liverpooli synon titullin e 20 kampion, ndërsa Spurs e kanë objektiv kryesor futjen në top4.

Pos kësaj ndeshje, Premier League ofron edhe përballje të tjera interesante.

Chelsea do të luajë ndaj Ëolves në orën 16:00, në Stamford Bridge, ndërsa Manchester United do të udhëtojë te Brighton në orën 18:30.

Sfida interesante pritet të ketë edhe në La liga, ku Barcelona, me titullin kampion tashmë të humbur, do të ketë punë me Real Betis në orën 21:00. /Lajmi.net/