Fundjava në ligat evropiane, sot luajnë disa prej top skuadrave

Sot, disa nga top skuadrat evropiane do zbresin në fushë në kuadër ligave evropiane. Arsenali dhe Tottenhami do të tentojnë ta vijojnë rrugën e fitoreve edhe këtë javë në Premier League. Bournemouthi do të jetë sfiduesi i londinezëve më fillim nga ora 18:30, ndërsa Spurs e presin në stadium të vetin Wolvesin, transmeton lajmi.net. Ndeshje…

Sport

20/08/2022 09:17

Sot, disa nga top skuadrat evropiane do zbresin në fushë në kuadër ligave evropiane.

Arsenali dhe Tottenhami do të tentojnë ta vijojnë rrugën e fitoreve edhe këtë javë në Premier League.

Bournemouthi do të jetë sfiduesi i londinezëve më fillim nga ora 18:30, ndërsa Spurs e presin në stadium të vetin Wolvesin, transmeton lajmi.net.

Ndeshje të mira pritet të ketë edhe në Serie A, ku Interi do të luajë Specias në orën 20:45, ndërsa La liga do ta rezervojë sfidën Celta Vigo – Real Madrid. /Lajmi.net/