Rrjetet Sociale – Page 7 – Lajmi.net

Aktuale

Arsyeja pse Facebook, Instagram dhe WhatsApp ishin jashtë shërbimi

Facebook pranoi publikisht ditën e djeshme ekzistencën e problemeve. ...

15 March, 2019 Lexo më shumë

Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori

Edhe WhatsApp u raportua se kishte probleme të ngjashme....

14 March, 2019 Lexo më shumë

Probleme me Facebook në Evropë dhe SHBA, reagon rrjeti social

Përmes një postimi, Facebook reagoi pas problemit serioz. ...

14 March, 2019 Lexo më shumë

Me këtë hap të ndërmarrë, WhatsApp bëhet platforma më e sigurt për t’u përdorur

WhatsApp tani ndalon përkohësisht përdoruesit që të përdorin të palës së tretë të aplikacionit....

11 March, 2019 Lexo më shumë

‘Facebook Messenger’ ka versionin ‘dark mode’, ja si ta aktivizoni atë

Aplikacioni 'Facebook Messenger' për Android dhe iOS po lanson një version "dark mode"....

3 March, 2019 Lexo më shumë

A e dini se ç’ndodh nëse shani në Facebook punonjësit apo shefin e rrjetit social?

Nëse jeni të pakënaqur me Facebook dhe punonjësit e tij dhe kërkoni ta shfryni mllefin me komente apo postime në rrjetin social, më mirë të mos e bëni....

20 February, 2019 Lexo më shumë

Kujdes nëse flisni keq për Facebook-un, mund t’ju ndodh kjo

Merren parasysh edhe kërcënime përgjithësuese. ...

18 February, 2019 Lexo më shumë

“Rrëshqitja” e radhës nga Facebook, alarmon të gjithë përdoruesit

Facebook është padyshim platforma më e popullarizuar e rrjeteve sociale në botë, e përdorur nga përdoruesit e rinj e të moshuar....

13 February, 2019 Lexo më shumë

Kurrë mos komentoni “amin” në Facebook

Çfarë ka të keqe të komentosh “Amin”? Asgjë, mund të thoni ju, por ka pasoja nëse komentoni kështu në Facebook....

12 February, 2019 Lexo më shumë

Instagrami ndërmerr këtë hap për parandalimin e vetëvrasjeve

Instagram ka rënë dakord të ndalojë imazhet grafike të lëndimeve të vetvetës, pasi u ngritën kundërshtime në Britani pas vetëvrasjes së një adoleshenti, babai i të cilit tha se platforma për ndarjen e fotografive dhe video kishte kontribuar në vendimin e vetëvrasjes të së ndjerit....

10 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO