Rrjetet Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Fjalët që nuk pëlqeni mund ti bllokoni si koment në Facebook

 Facebook synon që me këtë mundësi të luftojë gjuhën e urrejtjes....

11 December, 2018 Lexo më shumë

Tumblr do të fillojë bllokimin e përmbajtjes për të rritur më 17 dhjetor

Tumblr ka njoftuar se nuk do të lejojë më përmbajtje për të rritur, duke filluar nga 17 dhjetori. Rrjeti social, i cili është në pronësi të kompanisë të Engadget, thotë se me përmbajtje për të rritur nënkuptojnë "foto, video ose fotografi të lëvizshme që tregojnë gjenitalet njerëzore ose gjinjtë e femrave dhe çdo dhe pamje të tjera që përshkruajnë akt seksual....

3 December, 2018 Lexo më shumë

Këto janë tri përmirësimet që do t’i bëjë Whatsapp

Thirrjet në grup, rishikimin e videove nga paneli i njoftimeve dhe shtimi i kontakteve përmes "QR Code" janë tri karakteristikat më të mira që pritet të vijnë nga përditësimet e Whatsapp....

28 November, 2018 Lexo më shumë

Si ta kuptoni nëse ua kanë hakuar llogarinë në rrjetet sociale

Hakerët në baza ditore targetojnë viktima të profilit të lartë, siç janë politikanët apo personat me pasuri të lartë....

22 November, 2018 Lexo më shumë

Përdorues të Whatsapp, mos e klikoni këtë ofertë për “Black Friday”

Një virus që po qarkullon në WhatsApp po u kërkon përdoruesve të hyjnë në një reklamë promovuese në lidhje me "Black Friday" për të fituar zbritje dhe oferta....

21 November, 2018 Lexo më shumë

Përditësimi që do t’iu bëjë të keni më shumë kujdes nga Whatsapp-i

Nëse doni të dërgoni mesazhe të "nxehta", juve do t'iu duhet të bëni kujdes e të mos i dërgoni më në aplikacionin e Whatsapp....

21 November, 2018 Lexo më shumë

Aplikacioni që tregon se sa gjatë qëndroni në Facebook

Facebook ka nisur mjete për të ndihmuar të varurit nga ky rrjet social të menaxhojnë kohën e tyre....

20 November, 2018 Lexo më shumë

Zbulohet arsyeja përse është larguar Tumblr nga App Store

Tumblr thotë se pornografia e personave nën moshën 18 vjeçe ishte arsyeja për largimin e papritur të saj nga iOS App Store....

20 November, 2018 Lexo më shumë

Facebook dhe Instagram bien për më gjatë se gjysmë dite

Facebook dhe Instagram janë "goditur" nga ndërprerjet e rënda përgjatë ditës së sotme....

20 November, 2018 Lexo më shumë

Problemi me të cilin po ballafaqohen përdoruesit e Instagramit

Rrjeti social "Instagram" është duke u ballafaquar me problemin e ardhjes së njoftimeve momentalisht....

19 November, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO