Kuriozitete – Page 246 – Lajmi.net

Aktuale

Shfaqet një fokë në brigjet e Vlorës

Bregdeti i Vlorës është vizituar gjatë ditës së sotme nga një specie e rrallë. ...

22 March, 2019 Lexo më shumë

Foshnja që po habit mjekët, ka lindur pa hundë

Një foshnje nga Iraku ka lindur pa hundë, që do të thotë se ajo mund të marrë frymë vetëm përmes gojës....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Zbulohet elefanti i rrallë ngjyrë rozë në Afrikë

Elefantët rozë janë të njohur në filma Disney, por një i tillë është parë edhe në në Afrikën e Jugut....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Shkencëtarët e Harvardit duan ta “zbehin” diellin për ta frenuar ngrohjen globale

Ngrohja globale është një nga sfidat më të mëdha me të cilat ballafaqohet njerëzimi deri më tani....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Peshonte sa gjysma e qeses së sheqerit, ja rikuperimi magjik që i ndodhi

Një fëmijë ka sfiduar të gjitha shanset për të mbijetuar, pavarësisht se ka lindur duke peshuar më pak se gjysma e qeses së sheqerit....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Ka banesë dhe bën luksoze, kjo pasi kërkon lëmoshë çdo ditë

Një person që po shtiret rrugëve të Londrës si lypës, posedon një banesë në Londër, si dhe po pohon se ai fiton më tepër para sesa dikush që kryen ndonjë punë të zakonshme....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Momenti i frikshëm kur çiklistëve iu ngjitet kobra në gomën e biçikletës

Një video tregon momentin e tmerrshëm kur një gjarpër i zemëruar ngjitet në gomën e përparmë të biçikletës, duke lënë dy burra....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Rast i rrallë: Lind foshnja me motrën binjake që po rritej brenda saj

Një vajzë e vogël lindi me motrën e saj binjake, të paformuar por ende në rritje me kordonin e vet kërthizor....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Mbahet kampionati i parë i “goditjeve me shuplaka” për meshkuj

Kampionati i parë "i goditjeve me shuplaka" u zhvillua në Krasnoyarsk. Ai ishte pjesë e festivalit sportiv "Siberian Power Show"....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Ngrohja globale zbulon anën e errët të Everestit

Si rezultat i ngrohjes globale, akullnajat po shkrihen në malin Everest dhe po zbulojnë trupat e alpinistëve të rënë që u varrosën në dëborë dhe akull....

21 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO