Kuriozitete – Lajmi.net

Aktuale

E PABESUESHME: Murgu shaolin ecë mbi ujë |VIDEO|

Ky akrobacion i mahnitshëm kërkon balans perfekt dhe shpejtësi të madhe, dhe Shi ka filluar të përgatitet nga viti 2005....

3 September, 2015 Lexo më shumë

Pitoni gjigant gëlltitë një drenushë të tërë për vetëm pak orë (Foto)

Një piton gjigant gëlltiti një drenushë të tërë në Botswana, Afrikë, përderisa regjisori që e kapi këtë moment Matto Barfus thotë se ishte si ‘një ëndërr’....

3 September, 2015 Lexo më shumë

Droni shkatërrues, i madh vetëm sa një pëllëmbë e dorës |FOTO & VIDEO|

Ky nano-dron ka një gjatësi prej vetëm 10 centimetra dhe peshë 16 gram - aktualisht përdoret nga ushtria britanike në Afganistan për të zbuluar pozicionet e militantëve Talebanë....

3 September, 2015 Lexo më shumë

Vendi ku meshkujt i kanë nga tri të dashura, për shkak që ka shumë femra (Foto)

Monogamia është themeli i shoqërisë sonë, por për një qytet në botë kjo nuk vlen, për shkak që atje jetojnë aq shumë femra sa që shumica e meshkujve i kanë nga dy ose tri të dashura....

3 September, 2015 Lexo më shumë

Kur edhe delet bëjnë vetëvrasje (Foto&Video)

Një fenomen i çuditshëm ka ndodhur para disa viteve në Turqi. Mbi 50 dele janë hedhur në një humnerë njëra pas tjetrës duke bërë që mbi 52 nga to të ngordhin menjëherë. ...

2 September, 2015 Lexo më shumë

Është 95 vjeç, por duket si 50-të (Foto)

Joga çdo ditë, një dietë e veçantë dhe seks. Këto janë sekretet e Kazim Gurbuz, guru i jogës që ka mbushur 95 vjeç por në fakt tregon më pak se 50-të. ...

2 September, 2015 Lexo më shumë

10 pishinat më të mira private në botë (Foto)

Kush nuk i pëlqen pishinat? Sidomos ato që mund të kalosh ditën në to kur të duash......

2 September, 2015 Lexo më shumë

Momenti kur babai rrahë vrasësin e vajzës së tij në gjykatë (Video)

Një video dramatike shfaqë momentin kur një baba i pikëlluar sulmon vrasësin e vajzës së tij 3-vjeçare në gjykatë....

2 September, 2015 Lexo më shumë

Roboti pyetet nëse robotët do ta pushtojnë botën ndonjëherë (Video)

Android Dick është një robot i krijuar duke u bazuar nga filmat fanta-shkencor të shkruar nga Philip K. Dick. Android Dick është një përpjekje për të krijuar një inteligjencë artificiale që mendon dhe ka arsye të ngjashme me njeriun....

2 September, 2015 Lexo më shumë

Takimi emocional i zhytësit me një fokë (Video)

Një video e një zhytësi nga Anglia është bërë hit në rrjetet sociale, pasi që në video zhytësi kalon një moment të bukur me fokën e shoqërueshme....

2 September, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO