Kuriozitete – Lajmi.net

Aktuale

Shihni se si ia pastron dhomën miu këtij pensioneri

Kafshët që pastrojnë shtëpitë zakonisht kufizohen vetëm në filma dhe përralla....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Balenës së ngordhur iu gjet 40 kilogramë plastikë në bark

Një balenë u gjet e ngordhur në një plazh në Filipine, pas gëlltitjes prej 40 kilogramë të ndotjes plastike nga oqeani....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Ky është pëllumbi që po shitet për më shumë se 1 milionë euro

Një pëllumb, i emërtuar ‘Armando’, është shitur për një shifër rekord prej 1.25 milionë euro....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Një vrimë e pazakontë shfaqet në qiellin e këtij vendi arab

Qytetarët e Emirateve të Bashkuara Arabe mbetën të habitur pasi një vorbull misterioz "papritur u shfaq në qiell mbi qytetin e Al Ainit këtë fundjavë....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Përleshje Titanësh: Dy lloje peshkaqenësh dyluftojnë nën ujë, ja cili triumfon

Dy lloje peshkaqenësh përplasen kokë-më-kokë në një betejë titanësh, e mundësuar në një video....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Në këtë datë fillon muaji i Ramazanit dhe kaq ditë do zgjasë

Muaji i shenjtë për myslimanët, Ramazani do të fillojë me 6 maj të këtij viti, apo edhe 48 ditë nga sot....

18 March, 2019 Lexo më shumë

E pazakontë: Pasagjeri fillon t’i prejë thonjtë e këmbëve në autobus

Një video po shfaq momentin kur një pasagjer fillon të prejë thonjtë e këmbës së tij....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Meteori që eksplodoi në Tokë, kishte 10 herë më shumë fuqi sesa bomba atomike në Hiroshimë

Imazhet e publikuara së fundmi tregojnë një meteor që shpërtheu në atmosferën e Tokës në dhjetor, forca e së cilës ishte dhjetë herë më e fuqishme se bomba atomike në Hiroshimë....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Trendi bizar: Njerëzit po heqin pjesën e brendshme të veshit

Artisti i modifikimit të trupit Chai Maibert ndau një foto të "heqjes së kallëpëve" në mediat sociale, që prej atëherë është ndarë nga mijëra njerëz dhe ka parë shumë shaka për pamjen e veshëve të njeriut....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Ketri i guximshëm dylufton me shqiponjën, ja kush triumfon

I forti jo çdoherë triumfon ndaj të dobëtit....

17 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO