Kuize – Page 3 – Lajmi.net

13 December, 2018

Mund t’iu duket i thjeshtë, por ky problem matematikor po i konfuzon të gjithë

Për zgjidhjen e problemeve matematikore të thjeshta nuk kërkohet që të keni njohuri të mëdha

9 December, 2018

Testi me ngjyra që tregon se sa të vjetër jeni mentalisht

Të gjithë jemi në dijeni për moshën tonë, por jo kur bëhet fjala për atë

5 December, 2018

Sa “Q”-ja shihni në fotografi, vetëm pak persona mund t’ia qëllojnë

Të zgjidhurit problemet e puzzle dhe kuizet është një mundësi e aktivizimit të trurit dhe

3 December, 2018

Pretendoni se i keni sytë në rregull, luajeni këtë lojë

Një lojë e re po sfidon sytë, duke iu sprovuar të gjeni nëse pika e

27 November, 2018

Nëna ia rruan flokët vajzës pasi ajo ngacmon të prekurit me kancer

Herët në jetë, shumica e njerëzve mësojnë - drejtpërdrejt ose tërthorazi - se ngacmimi mund

21 November, 2018

Problemin matematikor që mund ta zgjidhë vetëm një gjeni

Problemi matematikor përkon me ato lloj probleme, për të cilat është e përshtatshme që të

28 September, 2018

Shumica e njerëzve nuk e gjejnë me të paren: Sa D janë fshehur në këtë foto?

Sot të gjithë po i përdorim komjuterët dhe telefonët tonë të mençur për shumë orë

28 September, 2018

Pothuajse askush nuk mund të gjej misterin e fotos: Provojeni a i takoni pakicës

Zgjidhja e lojrave të ndryshme është një mënyrë e shkëlqyer për të ndihmuar në mbajtjen

28 September, 2018

A mund të gjeni sa M janë të fshehura në këtë foto?

Shumë prej nesh kanë punë ku ne jemi ulur për periudha të gjata kohore, ose

24 July, 2018

A mund t’i gjeni të gjitha Q-të brenda 10 sekondave në këtë foto?

Enigma më e fundit në rrjete sociale ka aktivizuar të gjithë. E gjitha çfarë duhet

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO