Fun – Lajmi.net

Aktuale

NASA kapë imazhe të ‘fluturës’ së Universit (Foto)

Bukuria madhështore e një efekti në Univers është zbuluar në detaje të pabesueshme në një imazh mahnitës nga sonda Hubble e NASA-s....

28 August, 2015 Lexo më shumë

Fizikanti zbulon një instrument të ri muzikor, dhe është mahnitës (Video)

Një koleksion i gotave të verës, të mbushura me ujë, që tingëllojnë si një harpë....

28 August, 2015 Lexo më shumë

A keni dëgjuar për parkun e lojërave që gjendet 120 metra në thellësi të Tokës |FOTO & VIDEO|

Nëse në planet tuaja të udhëtimeve e keni vendosur edhe Rumaninë - atëherë kurrsesi mos harroni që këtë atraksion t'a vendosni në listën e gjërave që duhet patjetër t'i shihni, e deri atëherë kënaquni me pamjet në imazhet dhe videon më poshtë....

28 August, 2015 Lexo më shumë

Kosova e skamjes! Fton në dasmë të gjithë qytetarët, nusja vjen me helikopter (Foto)

Një familje nga Ferizaj ka ftuar të gjithë qytetarët të jenë të pranishëm në dasmën e djalit të tyre, që të shijojnë spektaklin që pretendojnë se po përgatisin. ...

28 August, 2015 Lexo më shumë

Edhe kjo ndodh! Familja nga Ferizaji ftesë publike qytetarëve për dasmë (Foto)

Një famlije fton gjithë qytetarët të jenë të pranishëm në dasëm dhe të shijojnë 'spektaklin'....

28 August, 2015 Lexo më shumë

Merimanga e zezë kundër akrepit: Lufta që u lë pa frymë (Video)

Shumë njerëz do të donin të dinin se kush është më i fortë, Batman apo Superman, por, ka edhe nga ata që dëshirojnë të dinë kush do ta fitonte një betejë në mes të një merimange të zezë dhe një akrepi. ...

27 August, 2015 Lexo më shumë

1 bilion njerëz përdorën Facebook-un brenda një dite

Vetëm gjatë ditës së hënë të kësaj jave në Facebook janë kyçur 1bilion njerëz anë e mbanë botës. Këtë e ka bërë të ditur themeluesi dhe udhëheqësi i kësaj kompanie, Mark Zuckerberg, transmeton lajmi.net....

27 August, 2015 Lexo më shumë

8 fakte mahnitëse për tunelin më të ri dhe më të gjatë në botë

Në Zvicër sapo kanë përfunduar punimet për ndërtimin e tunelit më të madh në botë. Punëtorët kanë hapur një tunel me rreth 100 milje në malet Alpine për të krijuar rrugën që lidh dy qytetet e Zvicrës: Erstfield dhe Bodio....

27 August, 2015 Lexo më shumë

10 arsye pse Japonia është vendi më i zhvilluar

Në Japoni nga klasa e parë deri në klasën e gjashtë, mësohet një lëndë që quhet '' Rruga për tek Morali'', ku nxënësit mësojnë për sjelljet me njerëzit!...

27 August, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO