Frashër Krasniqi: Nuk i komentoj veprimet e Haradinajt

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë se  konsiderojnë që kriza e krijuar në Kosovë është shkaktuar nga dy persona, Hashim Thaçi edhe Isa Mustafa dhe marrëveshjeve të tyre që kanë nënshkruar.

Lajme

08/02/2016 18:44

 

Sipas Krasniqit kështu ka cilësuar edhe Gjykata Kushtetuese, njofton Klan Kosova.

“Këta kanë qenë të gatshëm t’i lëshojnë pe Serbisë për bisedime por jo edhe opozitës. Kjo krizë do të zgjidhet me shkarkimin e kësaj qeverie, sepse nuk ka kompromis për sovranitetin e vendit”.

“Nuk mund të ketë zgjidhje me dy persona që kanë qenë të gatshëm që shtetin ta qojnë drejt një sistemi totalitar dhe policor, vetëm për të mbajtur pushtetin”.

Krasniqi ka thënë se nuk dëshiron të komentojë veprimet e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj i cili ka shkuar sot në takimin me presidenten Atifete Jahjaga.

Ai ka thënë se protesta e radhës që është paralajmëruar me datën 17 shkurt do të jetë massive dhe më e madhe se e kaluara.

“Revolta kundër qeverisë dhe marrëveshjeve dhe vullnetit të qytetarëve të cilët janë kundër kësaj qeverie, e kalon edhe opozitën”.

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se opozita vazhdon të mbetet e bashkuar.

“Si opozitë jemi të bashkuar, do të vazhdojë dhe të mobilizojë qytetarë për protestën e 17 shkurtit, e cila do të jetë edhe më e madhe se e nëntë janarit”.

“Opozita po përgatitet fuqishëm që protesta të jetë masvie”./klankosova