Francë – Shqipëri, vlerësimet e futbollistëve

Shqipëria luajti aq mirë kundër Francës sa që pothuajse të gjithë futbollistët e skuadrës kuqezi u vlerësuan më mirë se yjet e ekipit nikoqir.

Sport

15/11/2014 09:45

Shqipëria luajti për mrekulli dhe barazoi 1:1 në udhëtim ndaj Francës në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Rennes.

Loja e mirë e skuadrës kuqezi vërehet edhe në dallimin në vlerësimet e futbollistëve për dallim nga ekipi nikoqir.

Francë: Lloris 7, Yanga-Mbiwa 4, Jallet 5, Digne 4, Varane 4, Sissoko 4, Valbuena 3 (futbollisti më i dobët), Pogba 4, Cabaye 4, Lacazette 4, Benzema 4.

Rezervistët: Kurzawa 5, Schneiderlin 5, Gignac 5, Payet 5, Griezmann 7.

Shqipëri: Berisha 7, Mavraj 6, Hysaj 6, Lila 6, Cikalleshi 5, Memushaj 4, Abrashi 6, Agolli 5, Cana 7, Lenjani 7 (futbollisti i ndeshjes), Kukeli 5.

Rezervistët: Ajeti 5, Shala 5