‘France Football’ ka publikuar listën me 10 skuadrat më të mira në historinë e futbollit – Lajmi.net
‘France Football’ ka publikuar listën me 10 skuadrat më të mira në historinë e futbollit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 18:27, 11 February 2019
Prestigjiozja franceze ‘France Football’ ka publikuar listën e skuadrave më të mira në historinë e futbollit.

Skuadra më e mirë në histori është zgjedhur Real Madrid, bazuar në kriteret që ka vendosur ‘France Football’.

Në përzgjedhjen e skuadrave janë përfshirë parametrat e lojtarëve (topat e artë), audienca në televizion, kërkimet në internet, prezenca në stadium, të ardhurat, shpenzimet, vlera në market dhe historiku i skuadrave.

Me këto kritere janë ekzaminuar 85 skuadra anë e mbanë botës. Në listën e ngushtuar prej 30 skuadrave, Real Madrid është ajo që prinë, ndjekur nga Barcelona dhe Manchester United.

Me fuqinë ekonomike dhe historinë e tyre, pesë skuadra angleze janë të përfshira në top 10.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell listën e 30 skuadrave më të mira në histori, sipas ‘France Football’.

  1. Real Madrid
  2. Barcelona
  3. Man Utd
  4. Bayern Munich
  5. Liverpool
  6. Juventus
  7. PSG
  8. Chelsea
  9. Man City
  10. Arsenal

/Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO