Franca e fortë ndaj Holandës, Mbappe njeriu i ndeshjes

Kombëtarja e Francës e ka nisur me rezultat pozitiv fazën para-kualifikuese për Euro 2024, pasi mposhti 4 me 0 Suedinë. Ekipi i Didier Deschamps tregoi se është në top formë qysh në minutat e para të ndeshjes, ku në 21 minuta lojë shënoi tre gola, shkruan Lajmi.net Realizatorët gjatë pjesës së parë ishin: Griezemann (2’),…

Sport

24/03/2023 22:40

Kombëtarja e Francës e ka nisur me rezultat pozitiv fazën para-kualifikuese për Euro 2024, pasi mposhti 4 me 0 Suedinë.

Ekipi i Didier Deschamps tregoi se është në top formë qysh në minutat e para të ndeshjes, ku në 21 minuta lojë shënoi tre gola, shkruan Lajmi.net

Realizatorët gjatë pjesës së parë ishin: Griezemann (2’), Upamecano (8’) dhe Kylian Mbappe (21’).

Golin e fundit në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe për rezultatin përfundimtar 4 me 0. Mbappe u shpall edhe lojtari i ndeshjes, me dy gola dhe një asist.

Franca tani shkon në kuotën e tre pikëve në Grupin B, aq sa ka edhe Greqia (3)./Lajmi.net/