Franca – Argjentina, formacionet e super ndeshjes

Franca dhe Argjentina kërkojnë kualifikimin në çerekfinalen e Kampionatit botëror 2018.

Sport

30/06/2018 08:07

Argjentina dhe Franca takohen sot në Kampionatin botëror 2018.

“Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave për duelin që fillon në ora 16:00, përcjell “lajmi.net”.

Argjentina (4-3-3) Armani; Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico; Enzo Pèrez, Mascherano, Banega; Pavon, Messi, Di Maria.

Franca (4-3-3) Lloris; Pavard, Varane, Umtiti, L. Hernandez; Tolisso, Kantè, Pogba; Mbappè, Griezmann, Dembelè.