FOTO që po tronditë botën: Fëmija i terroristit me kokë të prerë në duar!

Një australian që po lufton në Siri si pjesëtar i organizatës terroriste ISIL ka tronditur botën kur në llogarinë e tij Twitter ka postuar një foto të djalit duke mbajtur kokën e prerë të trupave siriane dhe shkroi, "Ky është i biri i babit”. 

Bota

11/08/2014 14:55

Kryeministri i Australisë, Tony Abbott u tmerrua kur e pa fotot, dhe tha se kjo është prova e vërtetë që shpjegon se organizata është barbare. 

Në foto është djali i një terroristi i quajur Khaled Sarufa, i cili prej 10 vitesh jeton në Sydney, ndërsa foto është bërë në Raka, në veri të Sirisë. (lajmi.net)