Formula 1: Befasi në Austri, fiton Verstappen, dështon Mercedesi – Lajmi.net
Formula 1: Befasi në Austri, fiton Verstappen, dështon Mercedesi
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 17:35, 1 July 2018
Max Verstappen me Red Bull-in e tij i ka surprizuar të gjithë, duke triumfuar në Çmimim e Madh të Austrisë në Formula 1.

Piloti holandez zhvilloi një garë të mirë, ndërsa përfitoi edhe nga situatat e krijuar.

Në vendin e dytë dhe të tretë u klasifikuan dy pilotët e Ferrari, me Kimi Raikkonen që la pas shokun e tij të skuadrës Sebastian Vettel.

Në këtë garë ka zhgënjyer Mercedes. Edhe pse një ditë më parë mori pole position, Bottas, u larguar para kohe pas problemeve me makinën, ndërsa Hamilton pati probleme me motorin duke e lënë garën 7 xhiro nga fundi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO