Formacioni më i mirë me lojtarët që mbesin pa kontrata në fund të këtij muaji

Jemi futur në muajin ku shumë lojtarë në futboll mbesin pa kontratë në skuadrat e tyre përkatese. Madje në fund të këtij muaji (Qershor) do të ketë shumë emra të mëdhenj që mbesin pa klub dhe futën në market si “lojtar i lirë”, shkruan Lajmi.net Një nga lojtarët më të fortë që mbetët pa kontratë…

Sport

01/06/2023 13:07

Jemi futur në muajin ku shumë lojtarë në futboll mbesin pa kontratë në skuadrat e tyre përkatese.

Madje në fund të këtij muaji (Qershor) do të ketë shumë emra të mëdhenj që mbesin pa klub dhe futën në market si “lojtar i lirë”, shkruan Lajmi.net

Një nga lojtarët më të fortë që mbetët pa kontratë është Lionel Messi, ylli i PSG-së i cili nuk do të vazhdoj me klubin francez.

Emri tjetër është ai i Karim Benzema, i cili tashmë është afër t’i bashkohet një klubi nga Arabia Saudite.

Zyrtarisht largimin e kanë paraqitur edhe lojtarët, si Firmino dhe Tielemans. Kurse poriteri i Manchester Unitedit, De Gea është në bisedime me klubin e “Djajve të Kuq” për të vazhduar tutje.

Formacioni me lojtarët më të mirë që u skadon kontrata në fund të këtij muaji: