Formacioni më i mirë me lojtarët që ka drejtuar Guardiola (Foto)

Pep Guardiola ka stërvitur disa lojtarë të mëdhenj, ndërsa më poshtë e keni formacionin me lojtarët më të mirë që kanë qenë nën urdhërat e Guardiolës

Sport

12/05/2015 16:32

Pep Guardiola ka arritur shumë gjëra me skuadrën e Barcelonës, të cilën e ka bërë si një skuadër frikësuese dhe pothuajse të pamposhtshme.

Dhe, pas Barcelonës, Guardiola u transferua te Bayern Munich, skuadër të cilën gjithashtu është duke stërvitur lojtarë të mëdhenj.

Më poshtë e keni formacionin e publikuar nga goal.com, ku janë lojtarët më të mirë që ka stërvitur Guardiola si trajner i Barcelonës dhe Bayernit.

Në këtë formacion shihen gjashtë lojtarë të Barcelonës dhe pesë të Bayernit.

Formacioni