Formacioni më i mirë i sezonit në Ligën e Kampionëve (Foto)

Faqja sportive goal.com ka publikuar dhe formacionin më të mirë të këtij sezoni në Ligën e Kampionëve.

Sport

07/06/2015 18:56

Goal.com ka publikuar dhe formacionin më të mirë të Ligës së Kampionëve të këtij sezoni.

Pavarësisht se shkoi në finale, Juventusi paraqitet me vetëm një lojtar në këtë formacion, me Chiellinin, kjo pasi Biankonerët janë më shumë skuadër kolektive.

Barcelona ka plotë katër lojtar në këtë formacion, teksa Reali posedon vetëm dy të tillë.

Formacioni