Formacioni më i bukur dhe i shëmtuar i Premierligës

Premierliga ka përzgjedhur formacionin e përbërë nga futbollistët më të bukur. Por, nuk ka munguar as ai me lojtarët më të shëmtuar.

Sport

12/02/2015 14:56

Në Angli kanë përzgjedhur formacionin e futbollistëve më të bukur, dhe shëmtuar të Premierligës. Në të dyja skuadrat ka shumë emra të njohur.

Në ekipin e padëshiruar është përforcimi më i shtrenjtë në histori të Manchester Unitedit dhe Premierligës, Angel Di Maria.

Por, edhe sulmuesi i ri i Liverpoolit, Mario Balotelli.

Formacioni më i bukur:

Foster (Southampton), Vergini (Sunderland), Shackell(Burnley), Pieters (Stoke), Konchesky (Leicister), Navas (City), Schneiderlin (Southampton),James (Leicister), Chadli (Tottenham), Austin (QPR) y Gioroud (Arsenal)

Formacioni më i shëmtuar:

Tremmel (Swansea), De Laet (Leicister), Collins (West Ham), Lescott (West Brom), Cissokho (Aston Villa), Di Maria (Manchester United), Quinn(Hull), Mane (Southampton), Balotelli (Liverpool) y Chamakh (Crystal Palace).