Formacioni më e mirë në Europë deri tani

Ka kaluar gjysma e sezonit në top ligat europiane dhe analistët e Goal kanë zgjedhur formacionin më të mirë deri tani.

Sport

01/01/2015 17:01

Në portë është vendosur portieri spanjoll i Manchester United, David de Gea që vërtetë ka kaluar formë mjaft të lartë deri tani.

Listës nuk i mungon si zakonisht Cristiano Ronaldo që mbetet favoriti kryesor për ta fituar Topin e Artë. Në këtë formacion mungon sulmuesi i Chelseas, Diego Costa, teksa Aguero është futur në formacion.

Formacioni: De Gea Ramos, Cahill, N’Kolou Robben, Alonso, Fabregas,Pogba Lacazette, Aguero, Ronaldo

Trajneri: Carlo Ancelotti.