Të Infektuar: 106.022

Të Shëruar: 96.668

Të Vdekur: 2.198

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Bjellorusisë

10:33 | 18 Nentor 2020

Kombëtarja shqiptare sot nga ora 16:00 do të ndeshet me Bjellorusinë në një sfidë që po cilësohet finale e madhe në Ligën e Kombeve.

Me një fitore eventuale Shqipëria do të përfundonte në pozitën e parë në grup, çka do ta ngjiste atë në një rang më lartë pra në Ligën B dhe kjo është arsye që kuqezinjtë të kërkojnë vetëm fitore ndaj Bjellorusisë e cila është në pozitën e para në tabelë.

Në mungesë të Elseid Hysajt për shkak se doli pozitiv me koronavirus, Edi Reja pritet të ketë ndryshime në rreshtim.

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë për ndeshjen e sotme mund të jetë ky si më poshtë.