Formacioni i Juventusit në sezonin e ri (FOTO)

Carlos Tevez ka vendosur të largohet nga Juventus. Pas tij, nga kampioni i Italisë mund të lëvizë edhe Paul Pogba. Në rast se ndodh kjo, ky pritet të jetë formacioni i Bianconerëve në sezonin e ri.

Sport

18/06/2015 22:08

Juventus ka mbetur pa sulmuesin kryesor të dy sezoneve të fundit, Carlos Tevez.

Ylli argjentinas ka vendosur të largohet nga klubi për t’u kthyer tek klubi i zemrës, Boca Juniors.

Por, ai nuk është i vetmi futbollist që mund të largohet nga Torino gjatë kësaj vere.

Paul Pogba është i shumëkërkuar dhe vështirë se do të mbetet në Juventus.

Në rast të largimit të francez, ky pritet të jetë formacioni i Bianconerëve në sezonin e ri, me disa përforcime të reja.