Formacioni i Interit me Shaqirin (Foto)

Xherdan Shaqiri do të luajë në krahun e djathtë në rolin e mesfushorit ofanziv, te skuadra e tij e re, Inter. 

Sport

08/01/2015 15:22

Xherdan Shaqiri është përforcimi më i ri i Interit. Mirëpo, ai nuk pritet të jetë i fundit gjatë këtij afati kalimtar të janarit.

Ylli kosovar ka braktisur Bayern Munichun dhe së shpejti do të jetë edhe zyrtarisht anëtar i ri i Nerazzurrëve.

Por, si do të duket formacioni i Interit me Shaqirin, dhe disa futbollistë të tjerë që pritet t’i bashkohen ekipit në javët e ardhshme?

Sipas mediave italiane, do të jetë kështu.