Formacionet zyrtare: Shqipëri U21 – Kosovë U21

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Shqipëri U21 – Kosovë U21.

Sport

15/10/2019 17:35

Shpresat e Kosovës luajnë në udhëtim tek Shqipëria, për ndeshjen e radhës në kualifikueset e Kampionatit Evropian.

Kosova dhe Shqipëria garojnë në grupin 3 të këtyre kualifikimeve. Djelmoshat kosovarë kanë gjasa reale për kualifikimin, në rast se marrin tri pikë në Shqipëri.

Ndeshja mes Shqipërisë U21 dhe Kosovës U21 luhet me fillim nga ora 19:00. Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare. 

Shqipëria U21:
Selmani; Maloku, Tafa, Kallaku, Broja, Pellumbi, Cokaj, Zejnulai, Xhixha, Mala, Bajrami

Kosova U21:
Smakiqi; Hajrizi, Xhemajli, Kolgeci, Lirimi; Abedini, Pepsi; Lirim Kastrati, Lushaku, Muja; Daku /Lajmi.net/