Formacionet zyrtare: Sevilla – Benfica

Sevilla dhe Benfica kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen finale në Europa League që zhvillohet në Juventus Stadium në Torino. Skuadrat kërkojnë trofeun kontinental.

Sport

14/05/2014 20:52

Sevilla dhe Benfica kanë paraqitur formacionet bazë për finalen e sotme të Europa League.

Skuadra spanjolle dhe ajo portugeze do të ndeshen mes vete në Juventus Stadium në Torino, për trofeun kontinental, dhe mundësinë e ballafaqimit me fituesin e duelit mes Real Madridit dhe Atletico Madridit në finalen e Superkupës së Evropës.

Sevilla: Beto; Coke, Pareja, Fazio, Alberto Moreno; Carriço, Mbia; Reyes, Rakitic, Vitolo; Bacca.

Rezervistët: Artur, Vitória, Jardel, Almeida, Djuricic, Cavaleiro, Óscar Cardozo.

Benfica: Oblak; Maxi Pereira, Luisao, Garay, Siqueira; André Gomes, Amorim; Gaitán, Sulejmani, Lima; y Rodrigo.

Rezervistët: Varas, Navarro, Figueiras, Marko Marin, Iborra, Trochowski, Gameiro.