Të Infektuar: 57.317

Të Shëruar: 50.487

Të Vdekur: 1.447

Formacionet zyrtare: Real Socidedad – Barcelona

19:59 | 13 Janar 2021

Barcelona dhe Real Sociedad do të luajnë kundër njëra tjetrës për ndeshjen e gjysëmfinales së Super Kupës së Spanjës.

Barcelona në këtë ndeshje do të jetë pa sulmuesin e tyre kryesor, Lionel Messi, transmeton lajmi.net.

Më poshtë, janë formacionet e të dyja klubeve:

Barcelona: Ter Stegen,Mingueza, Araujo, Lenglet, Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Dembelé, Griezmann, Braithwaite.

Real Sociedad:Ayesa. Zaldua, Aihen, Sagnan. Zubimendi. WIllian J., Januzaj, Barrenetxea, Bautista./Lajmi.net/