lajmi.net

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Atletico Madrid

Me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet derbi i javës së tretë të La Liga, ndërmjet Real Madridit dhe Atletico Madridit. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të dy skuadrave për këtë takim.

Sport

13/09/2014 20:08

Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao, Kroos, Modric, James, Bale, Ronaldo, Benzema

Në stol: Navas, Varane, Marcelo, Chicharito, Nacho, Isco, Illarramendi

Atletico Madrid: Moya, Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira, Gabi, Tiago, Koke, Raul Garcia, Jimenes, Mandzukic

Në stol: Oblak, Ansaldi, Gimenez, Mario Suarez, Arda Turan, Cerci, Griezman

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Atletico Madrid

Real Madrid dhe Atletico Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve.

Sport

24/05/2014 20:36

Real Madrid dhe Atletico Madrid kanë paraqitur formacionet zyrtare për finalen e Ligës së Kampionëve në stadiumin Estadio da Luz të Lisbonës.

Ashtu siç ju njoftuam më herët, Los Blancos luajnë me Sami Khediran në mesfushë. Por, befasi është inkuadrimi i sulmuesit Karim Benzema nga minuta e parë.

Ndërsa, Atleticos i mungon mesfushori Arda Turan, i cili nuk është as në bankën e rezervistëve. Por, sulmuesi Diego Costa do të luajë nga fillimi në sulm.

Real Madrid: Casillas; Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Coentrao; Modric, Khedira, Di María; Bale, Ronaldo, Benzema.

Atletico Madrid: Courtois; Juanfran, Miranda, Godín, Filipe; Gabi, Tiago; Raúl García, Koke; Villa, Diego Costa

LM