Formacionet zyrtare: MK Dons – Man Utd

Manchester United dhe MK Dons kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në kuadër të rrethit të dytë në League Cup. Adnan Januzaj nuk është titullar, ai mbetet në bankinë.

Sport

26/08/2014 21:08

Adnan Januzaj nuk është titullar në ekipin e Manchester Unitedit për ndeshjen në udhëtim tek MK Dons në kuadër të rrethit të dytë në League Cup.

Menaxheri Louis van Gaal ka bërë shumë ndryshime në formacion, por në të nuk gjeti vend për mesfushorin 19-vjeç, i cili megjithatë mund të inkuadrohet në lojë si rezervist.  

MK Dons: Martin; Baldock, Lewington, Kay, McFadzean; Alli, Potter; Bowditch, Reeves, Carruthers; Grigg.

Man Utd: De Gea, M Keane, Evans, Vermijl, James, Powell, Janko, Anderson, Hernandez, Kagawa, Welbeck.